Zasady a więź osobowa

Załóżmy, że dziecko buntuje się, ale nie odchodzi z domu. Co powinniśmy robić? Chciałbym jeszcze raz przypomnieć główny temat tej książki: zasady bez więzi osobowej w rezultacie dają bunt. Choć nie będzie to łatwe — a będzie przeciwne wszelkim naturalnym tendencjom — musimy złagodzić reguły i budować więź osobową. Musimy pracować nad okazywaniem akceptacji i uznania, czułości, bycia dostępnym i odpowiedzialnym. Innymi słowy, musimy przekonać nasze dzieci, że jesteśmy po ich stronie. Przez słowa i czyny musimy okazywać im, że nasza miłość i akceptacja naprawdę są bezwarunkowe i że gdy tylko poproszą o przebaczenie, dostaną je. Musimy też delikatnie przypominać dzieciom, że to samo jest prawdą w odniesieniu do Boga, a jeśli będzie to konieczne, wycofać się i pozwolić im uczyć się na własnych błędach i ponosić konsekwencje swoich decyzji.
A potem… każdego dnia będziemy w sercu wspinać się na szczyt wzgórza i wypatrywać oznak nawrócenia dziecka i powrotu do domu.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)