Wyrazy miłości okazywane swoim dzieciom

Bawiły się wspaniale układając moje włosy w jakąś mohikańską fryzurę. Wieczorem poszliśmy na kolację, musiałem jednak założyć ciemne okulary!
Chciałbym podkreślić jeszcze raz, że miłości okazywanej dzieciom nigdy nie jest za wiele. Niektóre dzieci mogą z niechęcią odnosić się do fizycznych wyrazów miłości i nieco narzekać, szczególnie gdy zbliżają się do okresu dojrzewania. Jednak nawet wtedy są w stanie je przyjmować, zwłaszcza gdy ma to miejsce na osobności i gdy zostały do tego przyzwyczajone w poprzednich latach. Pewne badania wykazały, że 61% matek codziennie okazuje miłość słowami swoim pięciolatkom. Gdy dziecko ma już dziewięć lat, codziennie czyni to tylko 37% matek. W przypadku ojców 40% codziennie wyraża słownie miłość dziecku pięcioletniemu, a 24% dziewięcio- latkowi. Fizyczne wyrazy miłości są bardziej powszechne niż słowne. Codziennie 83% matek całuje lub przytula swojego pięciolatka, a 49% czyni to wobec dziewięciolatków. 64% ojców w sposób fizyczny okazuje miłość pięciolatkom, a 33% dziewięciolatkom. Jestem przerażony, gdy pomyślę, jak niewiele oznak miłości otrzymują dzieci piętnastoletnie — w czasie, w którym potrzebują ich najbardziej. Skłonność do coraz słabszego okazywania miłości dzieciom powinna zostać zniszczona, ponieważ żyjemy w społeczeństwie nastawionym na uczucia.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)