Współżycie

Każdy, kto współżyje seksualnie poza małżeństwem, ryzykuje. Jak wyraził to jeden z badaczy: „Jeżeli nie będziesz przez całe życie zachowywał monogamii — współżycia z jednym partnerem — będziesz ryzykował. Im więcej partnerów, tym większe ryzyko”.
AIDS jest chorobą weneryczną, która wywołuje najwięcej zgonów. Jest też najbardziej znana, ale nie jedyna. Chlamydia, opryszczka narządów płciowych, rzeżączka, rzęsistkowica, kiła i zapalenie narządów macicy — to tylko kilka spośród wielu chorób wenerycznych, które zataczają coraz szersze kręgi. Na wiele z nich nie ma żadnego lekarstwa. Pewien młody niechrześcijanin powiedział mi po jednym z moich wykładów w San Diego: „Prowadziłem życie w stylu «wolnej miłości» przypadkowe związki, poważne więzi, mnóstwo seksu. Potem na scenie pojawiła się opryszczka. Zwróciła moją uwagę, ale nie zmieniła mego stylu życia, ponieważ nie jest śmiertelna. Nie można się jej pozbyć, ale nie grozi śmiercią. Potem AIDS. Postanowiłem zmienić styl życia. Znalazłem więc kobietę, na której mi zależało, zakochałem się, pobraliśmy się — i zaraziłem ją opryszczką”.
Bóg nie chce, aby coś takiego przydarzyło się naszym dzieciom. Bóg chce uchronić je przed niechcianą ciążą i aborcją. Pewna nastolatka powiedziała: „Gdy jest się nastolatką i zajdzie się w ciążę, jest kilka rozwiązań, ale żadne z nich nie jest dobre”.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)