W jakiś sposób mąż okazuje mi miłość?

Inicjuje modlitwę rodzinną. Rozpoczyna poważne rozmowy.
Ze smakiem okazuje mi czułość w miejscach publicznych — przez kontakt wzrokowy, dotyk, mrugnięcie okiem. Jego słowa dają do zrozumienia rodzinie, że jestem niezwykłą osobą. Robi ze mną coś, co ja lubię, a on nie. Słowami wyraża swą miłość w obecności innych, chwaląc mnie. Chętnie mi przebacza, okazuje bezwarunkową miłość i akceptację. Stara się o to, abym miała czas dla siebie i dla Pana. Pyta mnie o to, jak wypełniam swoje powinności. Daje mi prezenty i robi mi niespodzianki. Pamięta o szczególnych dniach. Słucha patrząc mi w oczy, nie przerywa mi, pamięta, co mówiłam. Ceni moje uczucia także wtedy, gdy nie są racjonalne i logiczne. Dzieli się ze mną swoimi uczuciami i okazuje mi zaufanie.
Kocha nasze dzieci i zauważa drobne rzeczy, które one robią. Zauważa, jak wyglądam i w co się ubieram. Umie pochwalić, gdy zrobię coś wyjątkowego, zauważa, gdy nad czymś ciężko pracuję. Pomaga mi przy rutynowym pracach, na przykład w sprzątaniu po posiłku. Opiekuje się mną, gdy jestem chora. Proponuje randki i troszczy się o ich przebieg. Kocha moją rodzinę i interesuje się nią. Jest wrażliwy — zauważa moje nastroje; gdy jest mi ciężko, zachęca mnie i mówi coś dobrego. Jest zdyscyplinowany i ustanawia cele.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)