Uzyskanie właściwego spojrzenia

Zdrowy obraz siebie to widzenie siebie tak, jak widzi nas Bóg — nie lepiej i nie gorzej. Innymi słowy, zdrowy obraz siebie to realistyczne patrzenie na siebie z punktu widzenia Boga. W definicji tej umieszczam słowa: „Nie lepiej i nie gorzej”, ponieważ niektórzy ludzie mają zbyt wysokie mniemanie o sobie, a to jest pycha. Inni poniżają się, a to jest fałszywa pokora. W Liście do Rzymian 12,3 Paweł pisze: „Niech nikt nie ma o sobie wyższego mniemania, niż należy, lecz niech sądzi o sobie trzeźwo”. Mamy myśleć o sobie trzeźwo — to jest najprawdziwsza rzecz o nas.
Prawdziwa pokora, którą mają wszyscy ludzie posiadający zdrowy obraz siebie, nie polega na mówieniu: „Jestem niczym”. Przeciwnie, prawdziwa pokora to świadomość tego, kim jesteś w oczach Boga, akceptacja siebie takim, jakim jesteś, i oddanie za to chwały Bogu. Zdrowy obraz siebie nie zawiera ani pychy, ani fałszywej pokory.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)