Traktowanie snu

Tymczasem zmarnowanego czasu sprawia, że nie cenimy sobie zbytnio drzemek. Aż nazbyt często dziecięca potrzeba przespania się w ciągu dnia koliduje z ustaleniami dotyczącymi opieki nad nim albo z innymi aspektami współczesnego życia, więc czas drzemki niejednokrotnie jest skracany bądź też w ogóle rezygnuje się z drzemek. Zresztą same dzieci także często bywają niechętne spaniu w ciągu dnia, może dlatego, że siedzący tryb życia, jaki prowadzą, oznacza, że nie mają dostatecznej ilości ruchu, aby zmęczyć się fizycznie, i wy-
starczającej stymulacji dostarczanej przez realne życie, aby poczuć zmęczenie umysłowe. A jeśli spędzają zbyt wiele czasu przed telewizorem, sztuczna stymulacja bezustannie zmieniającymi się obrazkami może dodatkowo utrudniać im wyłączenie się.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)