Sposoby ustalania reguł chodzenia ze sobą

Wspomniałem wcześniej książkę „Chodzenie ze sobą” Barr/ego St. Claira i Williama H. Jonesa. Napisana jest ona dla nastolatków. Jest też bardzo pożytecznym przewodnikiem wskazującym, jak ustalać zasady chodzenia ze sobą. Oto kilka z wielu praktycznych propozycji z tej książki.
Co może robić nastolatek na randce? Liczba pomysłów jest prawie nieskończona. Rzadko będzie musiał robić tę samą rzecz dwa razy. Kluczem do tego jest planowanie. Zachęć go, aby planując swą randkę wykorzystał następujące rzeczy: 1) twórcze myślenie; 2) wybieranie odpowiedniego rodzaju randki w zależności od okazji, nastroju i upodobań drugiej osoby. Randki sportowe są doskonałą zabawą i dobrym ćwiczeniem, można zaangażować w nie innych i zazwyczaj nie są drogie. Osoba, z którą się spotykasz, może jednak nie interesować się sportem, może podrażnić twoje „ego” będąc lepszą od ciebie, możecie popaść w zbyt ostrą rywalizację, ktoś może doznać kontuzji. Inna propozycja na randkę sportową: poproś sympatię, aby jechała na rowerze, a ty biegnij obok niej. Później idźcie się czegoś napić. W tym czasie będziesz mógł dojść do siebie. Szalone randki długo się pamięta, są pomysłowe, zabawne i można zaangażować w nie innych. Z drugiej strony, istnieje możliwość, że randka taka zakończy się fiaskiem lub ktoś pomyśli, że jesteście dziwakami.O wiele więcej pomysłów znajduje się w książce „Chodzenie ze sobą”, skierowanej do nastolatków. Tobie też gorąco polecam tę książkę, abyś mógł lepiej rozumieć własne dzieci.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)