Rodzic samotnie wychowujący dziecko

Jeżeli samotnie wychowujesz dziecko, nie musisz mówić , że jest to szczególnie trudne zadanie. Z powodu rozwodu lub śmierci nie masz współmałżonka, z którym mógłbyś stanowić dla dzieci przykład silnego związku miłości. Gdy żyjesz w małżeństwie, ale twój związek ze współmałżonkiem jest chłodny, przynajmniej możesz mieć nadzieję, że przez miłość, pracę, poradnictwo i modlitwę twoje małżeństwo stanie się takie, jakie powinno być. Rodzic samotnie wychowujący dziecko nie ma takiej nadziei. Co może zrobić?
Niestety, nie ma prostej odpowiedzi. Trzeba starać się o kontakt dziecka z innymi ludźmi, którzy w pewnym stopniu mogą uzupełnić braki spowodowane nieobecnością ojca lub matki. W rozdziale dziesiątym omówimy to bardziej szczegółowo. Gdy nie istnieje niebezpieczeństwo przemocy, uprowadzenia czy szkody moralnej, dobrze byłoby, aby w życiu dziecka byli oboje rodzice.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)