Przykazania

Kiedykolwiek Bóg daje jakieś przykazanie, to u jego podstaw leżą przynajmniej dwie przyczyny. Po pierwsze, próbuje uchronić nas przed jakąś szkodą. Po drugie, stara się zaspokoić jakąś naszą potrzebę dając nam coś dobrego. Gdy będziemy omawiać powody mówienia „nie” przedmałżeńskiemu współżyciu, będziemy rozważać oba aspekty pokazujące, dlaczego dzieci zrobią dobrze, gdy zaczekają do małżeństwa.
Wyobraźmy sobie, że światowej klasy biegacz przez płotki, na przykład Greg Foster lub Renaldo Nehemiah, trenował ciężko i po
święcał się przez cztery lata, aby przygotować się do olimpiady. Gdy jednak stanąłby do biegu, zorientowałby się, że na bieżni nie są zaznaczone linie mające zapobiegać temu, by biegacze wpadali na siebie. Co by było, gdyby płotki były chaotycznie rozstawione po całej bieżni
nie byłoby linii mety oznaczającej koniec biegu? Bieg byłby niebezpiecznym chaosem, biegacze wpadaliby na siebie, raniliby się kolcami butów, musieliby przeskakiwać plotki i siebie nawzajem, biegaliby wokół próbując zorientować się, gdzie ma się bieg skończyć.
Podobnie jak bieg olimpijski, który musi być przygotowany i zorganizowany przez kogoś, kto wie, co robi, tak i my potrzebujemy kogoś, kto zna sposób na nasze życie. Ktoś taki może wyznaczać dla nas granice. Na szczęście Bóg uczynił to, zanim jeszcze poprosiliśmy o to. Uczynił to w swoim Słowie — w Biblii.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)