Powody czekania związane ze sferą więzi osobowych

W końcu Bóg chce, aby dzieci czekały do małżeństwa na współżycie seksualne, aby ochronić je przed problemami związanymi z kontaktem z drugą osobą. Pierwszym z nich jest załamanie komunikacji. Pewien młody człowiek powiedział: „Jak wielu innych, zorientowałem się, że jeżeli w moim związku z drugą osobą jest zbyt wiele kontaktu fizycznego, to pojawia się uczucie zakłopotania, które prowadzi do braku komunikacji”.
Ktoś inny napisał: „Wykorzystywanie czasu na współżycie seksualne zmniejsza ilość czasu, którą można by przeznaczyć na poznawanie się. Właśnie wtedy, kiedy dwoje ludzi najbardziej potrzebuje rozmawiać o swoich najgłębszych uczuciach, o problemach, jakie mają, następuje załamanie komunikacji”.Druga przyczyna jest podobna. Współżycie seksualne powoduje, że chodzenie ze sobą staje się trudne, ponieważ oprócz osłabienia komunikacji seks zazwyczaj zaczyna dominować w przedmałżeńskim związku dwojga ludzi. W czasie, w którym mężczyzna i kobieta powinni poznawać się i budować społeczne, intelektualne i emocjonalne aspekty swojego związku, proces ten zostaje pokrzyżowany przez brak komunikacji i koncentrowanie się na aspekcie fizycznym.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)