Powinniśmy uczyć dzieci miłości

Gdy będą kuszone, aby wyzyskać kogoś, albo gdy ktoś inny będzie próbował nimi manipulować, będą mogły to dostrzec i uświadomić sobie, co się dzieje. Gdy dziewczyna usłyszy, jak jej chłopak mówi: „Jeżeli naprawdę mnie kochasz, zrobisz to ze mną”, rozpozna, że on próbuje ją wykorzystać. Będzie wiedziała, że jej nie kocha i nie uważa za wartościową osobę. Trzecia prawda mówi o tym, że powinniśmy traktować innych z miłością i szacunkiem, który daje nam Bóg, tak jak chcielibyśmy, aby inni traktowali nas. Jaka jest to miłość?
Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą, nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego, nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje, jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie (1 Kor 13,4-8).
Ten tekst z Biblii dobrze opisuje sposób, w jaki kocha nas Bóg, i miłość, którą chcielibyśmy otrzymywać od innych. Dlatego powinieneś otaczać innych taką samą miłością. „Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie!” (Mt 7,12).

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)