Potrzeba przykładu miłości

Moja żona, Dottie, podkreśla ważną różnicę między mężczyzną a kobietą, różnicę, którą uświadomiła sobie czytając List do Efezjan 5,33: „W końcu więc niechaj także każdy z was tak miłuje swą żonę jak siebie samego! A żona niechaj się odnosi ze czcią do swojego męża”. Różnica ta polega na tym, że podstawową potrzebą kobiety jest miłość, a mężczyzny — szacunek. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety w równym stopniu potrzebują miłości i szacunku, wydaje się jednak, że kobiety bardziej pragną głębokiego związku z drugą osobą, związku wypełnionego miłością. Miłość motywuje kobietę i zaspokaja jej najgłębszą potrzebę. Mężczyźni natomiast, jak się wydaje, pragną być szanowani jako ci, którzy troszczą się o utrzymanie rodziny i ochraniają ją. Gdy więc mówię o okazywaniu miłości, mówię głównie do mężów, a gdy o okazywaniu szacunku — mówię do żon.
Dottie mówi, że aby mężczyzna czuł się szanowany przez swą żonę, musi wiedzieć, że ona go wspiera, że będzie stać po jego stronie i podziwiać go, wierzyć w niego i go bronić. Mąż potrzebuje zapewnienia, że żona będzie go zachęcać, że będzie jego najbardziej zagorzałym kibicem.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)