Poszukiwanie intymności

To, co dokonało się w ostatnich dwudziestu latach, nie jest tak bardzo rewolucją seksualną. Ludzie bardzo potrzebują intymności. W przeszłośd przed zawarciem małżeństwa potrzeba ta była zaspokajana w rodzinach, przez rodziców i rodzeństwo. Wraz z rozpadem współczesnych rodzin i występującym poczudem zagrożenia wielu młodych ludzi zwraca się do wpółżycia seksualnego z próżną nadzieją, że znajdą w nim intymność.
Powstrzymywanie się od przedmałżeńskiego seksu pozwala dziecku w większym stopniu doświadczyć intymności w osobowym związku z Jezusem Chrystusem. W Apokalipsie Jana 3,20 Jezus powiedział: „Oto stoję u drzwi i kołaczę: jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze Mną”.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)