Poszukiwanie intymności

Myślę, że błędem jest mówienie, że mieliśmy w ostatnich dwudziestu latach rewolucję seksualną. Była to rewolucja w dziedzinie poszukiwania intymności. Większość młodych ludzi, która podejmowała przedmałżeńskie współżycie seksualne, w rzeczywistości nie poszukiwała seksu dla niego samego, lecz intymności, komunikacji, dialogu, poznawania i bycia poznawanym, kochania i bycia kochanym, rozumienia i bycia rozumianym.
Kiedyś taką intymność można było znaleźć w rodzinie. Dzieci otrzymywały miłość i bezpieczeństwo od rodziców, braci i sióstr. Dzisiaj jednak, gdy się rodzina rozpada, w wielu domach nie można już jej znaleźć. W rezultacie młodzi ludzie dorastając boją się najbardziej dwóch rzeczy: że nigdy nie będą kochani i że nigdy nie będą w stanie kogoś pokochać. Wszyscy rodzimy się z potrzebą miłości i zdolnością do kochania. Nie oznacza to jednak, że miłość pojawia się automatycznie. Przed kilku laty, podczas Dnia św. Walentego, David Hartman przeprowadził w programie „Dzień dobry, Ameryko” wywiad z doktorem Salkiem, psychologiem szeroko zajmującym się sprawami rodziny. Postawił mu dwa bardzo poważne pytania: „Czy każdy rodzi się ze zdolnością do kochania?” Odpowiedź doktora Salka brzmiała: „Tak”.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)