Podstawy moralne

Łatwo można pokazać, jak daleko nasze społeczeństwo odeszło od podstaw moralnych do pobłażliwości w tej dziedzinie (od społeczeństwa judeochrześcijańskiego do postchrześcijańskiego). W 1969 roku ankieta przeprowadzona przez Instytut Gallupa wykazała, że 68% osób dorosłych i 49% dorosłej młodzieży uważało seks przedmałżeński za coś złego. W roku 1985 — niecałe dwadzieścia lat później — ankieta Ropera, przeprowadzona dla U.S. News and Word Raport, wykazała, że postawy te zmieniły się zdecydowanie. Obecnie 61% dorosłych u- waża przedmałżeńskie współżycie seksualne za dopuszczalne, a wśród dorosłej młodzieży (od 18 do 29 lat) stanowisko takie zajmuje 78%.
Co więcej, niedawne badania wskazują, że 65% nastoletnich chłopców i 54% nastoletnich dziewcząt chce więcej swobody seksualnej w przyszłości. Choć 90% nastolatków wyraża chęć zawarcia małżeństwa, to 74% z nich sądzi, że będzie współżyć z kimś przed małżeństwem lub poza nim.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)