Poczucie winy

Bóg nie chce, aby umysły i sumienia naszych dzieci były dotknięte plagą takiego sensu.  Sposobem uniknięcia tego jest powiedzenie „nie”.
To także chroni je przed zwodniczymi uczuciami. Młodzi ludzie, którzy angażują się seksualnie, często mylą seks z miłością. Potężne uczucia, które się pojawiają, stawiają do góry nogami ich więź z drugą osobą, doprowadzając nawet do sytuacji, w której człowiek może stracić panowanie nad swoimi emocjami. Gdy myli się miłość z seksem, następuje również pomieszanie idei dawania i brania. Prawdziwa miłość zawsze daje i szuka dobra osoby kochanej. W przedmałżeńskim współżyciu seksualnym każda osoba z własnych powodów nastawiona jest na branie. Zamęt wzmaga się jeszcze bardziej, gdyż czasami branie może wyglądać jak dawanie.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)