Pobłażliwość społeczeństwa

Na pewno słyszałeś pytanie: „Co było pierwsze: jajko czy kura?” Ta sama niepewność istnieje, jeśli chodzi o to, czy środki przekazu jedynie odzwierciedlają życie społeczeństwa, którego są częścią, czy też je kształtują. Choć środki masowego przekazu przyczyniły się do upadku moralności, to z pewnością nie są całkowicie odpowiedzialne za to, czym stało się nasze społeczeństwo. Nie są one jedynymi siłami wywierającymi wpływ na poglądy seksualne twojego dziecka. Nasza kultura jako całość przyjęła postawę swobody seksualnej i ona oddziałuje na nasze dzieci z każdej strony.
Nastawienie to wypływa z fundamentalnej przemiany w podstawach moralnych. Dotychczas większość ludzi czerpała ideę moralności z zewnętrznego wzorca — z tego, co Bóg powiedział w Biblii. W naszym postchrześcijańskim społeczeństwie koncepcja moralności u
większości ludzi oparta jest jednak na ich własnych uczuciach i opiniach. Moralność jest sprawą indywidualną. To umożliwia powstanie moralności bez normy.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)