Osiągnięcie dojrzałości

Opanowanie, siła charakteru i zdolność koncentracji na prawdziwych potrzebach drugiej osoby wyrastają z posłuszeństwa Bogu i jego planom.
Czekanie jest również wyrazem miłości dla przyszłego współmałżonka. Młody człowiek mówiąc „nie” mówi: „Cenię uczucia i szacunek mojego przyszłego współmałżonka bardziej niż chwile przyjemności”. Tak wyraziła to pewna młoda kobieta: „Powinieneś dać swojemu współmałżonkowi to, co masz najlepszego, a nie stawiać go na końcu swojej listy. Twoje ciało jest jak depozyt złożony w banku, który dasz swojemu współmałżonkowi jako prezent ślubny. Nie powinieneś wydawać go na coś innego”.Gdy będziesz dzielił się nimi ze swoim dzieckiem, powinno ono zobaczyć, że twoja propozycja jest najlepsza i że Bóg naprawdę kieruje się miłością, gdy nakazuje, aby cieszyć się współżyciem seksualnym tylko w małżeństwie.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)