Okres oczekiwania na dziecko

Jeżeli jest jakiś czas, w którym dziewczyna potrzebuje miłości, wsparcia i mądrej rady rodziców, to jest nim właśnie to jest nim właśnie ten czas. Ponieważ rodzice tak samo przeżywają ogromny wstrząs emocjonalny, mogą reagować negatywnie, bez zrozumienia i miłości.
Następne kilka dni po tym, jak dowiedziałem się o ciąży mojej córki, należały do tych dni mojego życia, w których doświadczałem najsilniejszych emocji i największego zamętu. Rzadko płaczę, ale w tamtym tygodniu codziennie gorzko płakałem. Zauważyłem, że reaguję negatywnie na całą tę sytuację. Gdyby nie pomoc pełnych oddania doradców z Crisis Pregnancy Center (ośrodka pomocy dla osób będących w nieplanowanej ciąży), którzy zachęcali mnie usilnie do postępowania według dwóch podstawowych zasad, prawdopodobnie doprowadziłbym moją córkę do rozpaczy. Właśnie tymi zasadami chciałbym się z tobą podzielić: 1) moc przebaczenia może rozplątać uczucia i doprowadzić do jasności myślenia; 2) powierzenie przyszłości Bogu może wskazać kierunek działania.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)