Odkładanie małżeństwa na później

Mogą oczywiście istnieć sytuacje, w których względy finansowe skłaniają parę młodych ludzi do odłożenia małżeństwa na później. Nie zamierzam winić ich za to. Jednak wielu młodych ludzi, którzy mogliby się pobrać, nie robi tego, gdyż pragnie szybciej zarobić na BMW i dom.
Wyrażam tutaj myśl, że natura poszerza okres dojrzewania w jednym kierunku, a ludzka wola w drugim. Przed stu laty przebudzenie seksualne osoby następowało zazwyczaj na rok lub dwa przed małżeństwem. Nie było wiele czasu, w którym mogła ona doznawać pokusy podjęcia aktywności seksualnej poza małżeństwem. Dzisiaj często zdarza się, że mija ponad dziesięć lat od momentu osiągnięcia dojrzałości płciowej do zawarcia małżeństwa. Te lata to okres największego pragnienia seksualnego. Wywiera to ogromną-presję na młodego człowieka, aby nie czekał do małżeństwa. Faktem jest również, że dzieci otrzymują więcej informacji na temat seksu niż kiedykolwiek wcześniej. Coraz więcej szczegółowych informacji na ten temat otrzymują one z filmów, programów telewizyjnych, reklam, książek i czasopism oraz innych środków przekazu. Przyjrzymy się temu szczegółowo w następnym rozdziale.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)