Niezrozumienie, czym jest prawdziwa miłość

Biblijny obraz miłości to dawanie bez oczekiwania czegokolwiek w zamian, akceptowanie bez stawiania warunków i bezpieczeństwo bez konieczności wykazywania się swoimi osiągnięciami. Dzieci mogą wzrastać pragnąc kochać swoich rodziców, ale bez poczucia bezpieczeństwa. Gdy tak się dzieje, często myślą, że muszą wykazywać się pewnymi osiągnięciami, aby zasłużyć na miłość rodziców. Boją się, że chwilowy upadek doprowadzi do odrzucenia. Coś takiego może się zdarzyć w życiu dzieci szczerze pragnących podobać się rodzicom i ma negatywny skutek uboczny.
Dzieci, którym brakuje zrozumienia, czym jest prawdziwa miłość, wkraczają w okres młodzieńczy uzależniając miłość od postępowania. Gdy mówią „Jeżeli kochasz mnie, pójdziesz ze mną do łóżka”, powtarzają jedynie swoją wykrzywioną definicję miłości. Brak zrozumienia prawdziwej miłości daje w rezultacie zamieszanie w dziedzinach seksu i miłości. To prawda, że powinny one być połączone we właściwym kontekście, ale nie są synonimami. Są to dwie odrębne sprawy. Seks to akt między dwojgiem ludzi, oddanych wzajemnej miłości na całe życie. Natomiast miłość w różnym stopniu może odczuwać każdy. Nie jest ona aktem — miłość to postawa oddania się.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)