Niemoralne współżycie seksualne

Może sprawić, że dla młodego człowieka seks będzie wydawał się czymś brudnym i skażonym, powodując nie tylko bolesne uczucia teraz, lecz także ogromne problemy w przyszłości, w małżeńskim życiu seksualnym. Jest tylko jeden, niezawodny sposób uniknięcia tego: powiedzenie „nie”.
Bóg pragnie zaoszczędzić dzieciom trudności związanych z zerwaniem z drugą osobą, gdy byli zaangażowani seksualnie. Seks zazwyczaj doprowadza do zniszczenia dobrej więzi między dwojgiem ludzi albo podtrzymuje złą. Podtrzymuje niezdrowy związek, ponieważ w rezultacie współżycia seksualnego, a nawet intensywnego pettingu, dwoje ludzi patrzy na swoją więź nierealistycznie. Po pierwsze, najczęściej sądzą, że wieź między nimi jest głębsza, niż jest w rzeczywistości. Po drugie, takie zaangażowanie powoduje, że nastolatek myśli, iż zna drugą osobę lepiej, niż to jest naprawdę. To powoduje, że nie zrywają ze sobą.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)