Możemy zwyciężyć w tej bitwie

Dzisiaj toczy się bój o ciała i dusze nastolatków. Czy tego chcesz, czy nie, dzieci są na linii frontu. Choroby weneryczne, niechciane ciąże, poczucie winy, utrata poczucia własnej wartości, załamanie w stosunkach międzyludzkich — to tylko kilka rezultatów przedmałżeńskiego zaangażowania seksualnego. Pragnę, abyś jako rodzic nigdy nie usłyszał poniższych zdań albo jeżeli usłyszysz, żebyś wiedział, co zrobić.
Widzę teraz, że gdybym tylko czekał, moje życie byłoby wolne od bałaganu, a umysł od ciężaru, który przygniata mnie jeszcze po latach.
Jeżeli chcesz wiedzieć, jak to jest, weź dwie kartki papieru i przyklej je częściowo do siebie. Gdy klej wyschnie rozdziel je. Będziesz miał w rękach obraz dwojga ludzi po przedmałżeńskim współżyciu seksualnym, oboje rozdarci pozostawili część siebie w drugie osobie.
Wszystkie moje związki z dziewczynami miały dwie rzeczy wspólne: jedną było to, że często współżyliśmy, a drugą, że zawsze się kończyły,a ja doznawałem (i dalej doznaję) ogromnego bólu. Nie wiem, czy powodem zerwania było to, że Bóg nie chciał, abyśmy współżyli seksualnie, czy coś innego, ale to bolało mnie bardziej niż cokolwiek innego.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)