Jako wyraz miłości i odpowiedź na potrzebę bycia kochanym

Osobowa więź, akceptacja, bezpieczeństwo, poczucie własnej wartości, świadomość, że jest się kochanym i że może się kochać innych
każdy nastolatek musi mieć te potrzeby zaspokojone. My jako rodzice odgrywamy ważną rolę w ich zaspokojeniu. Budowanie osobowej więzi z dziećmi, obdarzanie ich akceptacją, dawanie poczucia bezpieczeństwa, zdrowego poczucia własnej wartości oraz okazywanie im, że są kochane i mogą kochać innych, jest o wiele ważniejsze niż dawanie im pieniędzy, wykształcenia, reputacji rodzinnej czy prezentów. Jeżeli nie będą miały miłości w domu, będą jej szukały poza nim. Pewien nastolatek wyjaśnia: „Rodzina dziewczyny ma poważne problemy. Ona potrzebuje kogoś, kto by jej słuchał, troszczył się o nią i przede wszystkim ją kochał. Sądzi, że potrzebuje kogoś, kto sprawi, że po prostu zapomni o swoich problemach, kogoś, kto będzie dawał jej poczucie bezpieczeństwa. Spotyka «doskonałego chłopaka», rzadko jednak on ma te same problemy i rzadko poszukuje poczucia bezpieczeństwa. Żadne z nich nie wie, czym jest prawdziwa miłość, i mogą pomylić ją z seksem. Właśnie w taki sposób wielu ludzi w moim wieku popada w tarapaty”.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)