Jakie powinny być normy?

Gdy twoje dziecko jest gotowe do spotykania się z osobami płci przeciwnej, ważne jest, aby znało zasady postępowania, zanim pójdzie na pierwszą randkę. Normy te, oparte na jego własnych przekonaniach, powinny pomóc mu ustalić, gdzie pójdą i co będą robić. Bez takich zasad młody człowiek rozpoczynający poznawanie dziewczyny lub chłopca jest jak okręt dryfujący po morzu niepewności. Niepewność dotyczy tego, co może robić, co jest do przyjęcia, a co nie. Znając zaś reguły będzie mógł zacząć z wewnętrzną pewnością i wiedzą, co powinno się dziać w tej sferze jego życia.
Chciałbym podkreślić, że normy, o których mówimy, muszą być zasadami dziecka, opartymi na jego przekonaniach, a nie naszymi, wynikającymi z naszych przekonań i narzuconymi dziecku. Nasza rola to rola nauczyciela, który zachęca, nie zaś dyktatora, który zmusza.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)