Jak kształtować chrześcijańskie wartości?

Dorastałem na podwórku, na którym było około dwunastu chłopców, wszyscy o rok, dwa lub trzy lata starsi ode mnie” — mówił młody mężczyzna, którego będę nazywał Ron. „Każdego weekendu gromadziliśmy się, aby grać w piłkę, jeździć na rowerach i rozmawiać o dziewczynach. Mój umysł był nieustannie bombardowany taką ideą męskości: prawdziwi mężczyźni muszą współżyć seksualnie z każdą kobietą, która im się spodoba.
Słuchając, jak starsi chłopcy chwalili się swoimi podbojami, zacząłem fantazjować i wyobrażać sobie, jak to będzie w moim przypadku”.
Pozbawiony obiektywnych wartości, zgodnie z którymi przedmałżeńskie współżycie seksualne zawsze jest złe, i nie uświadamiając sobie, że nie wszyscy tak robią, wkrótce sam rozpoczął aktywność seksualną. Kilka lat później czekał w samochodzie zaparkowanym przed miejskim szpitalem, w którym jego dziewczyna przechodziła test mający stwierdzić, czy jest w ciąży, czy nie. Minęło dwa i pół miesiąca od jej ostatniej miesiączki. Oboje bali się najgorszego. „Byłem przerażony” — mówił Ron. „Przychodziło mi do głowy mnóstwo szalonych myśli. A jeżeli ktoś zobaczy ją, jak robi test? Plotka rozejdzie się jak ogień. A jeżeli naprawdę jest w ciąży? Jestem przeciwny aborcji, ale pozbycie się dziecka jest z pewnością lepsze niż bycie zmuszonym do małżeństwa!

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)