Jak budować u dziecka właściwy obraz siebie?

Jednym z głównych powodów rozpoczynania przez młodych ludzi aktywności seksualnej jest niezdrowy obraz siebie. Niektórzy ludzie uciekają się do seksu, aby ten obraz poprawić. Przez seks chciałem poprawić poczucie własnej wartości. Za każdym razem udowadniałem sobie, że jestem mężczyzną, i zdobywałem nowe historie do opowiadania w szatni. Poszukiwałem seksu, aby wzmacniać obraz siebie samego.
Poszukiwałem zainteresowania kobiet, aby udowodnić sobie swoją wartość jako mężczyzny. Uwaga, jaką poświęciła mi młoda kobieta, stała się miernikiem mojej wartośd. Gdy coraz bardziej angażowałem się fizycznie, stwierdziłem, że trudno jest poprzestać na całowaniu się i pettingu, a w moim żydu powiększało się poczucie winy. Są to wypowiedzi młodych mężczyzn, ale także kobiety posiadające słaby obraz siebie opowiadają podobne historie. Podejmowały aktywność seksualną po to, aby „udowodnić sobie” swoją wartość, to, że potrafią sprawić przyjemność drugiej osobie, że są atrakcyjne dla płci przeciwnej. Robiły to, aby wzmocnić poczucie własnej wartości przez posiadanie przeżyć, którymi mogłyby się dzielić ze swoimi rówieśniczkami, także aktywnymi seksualnie.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)