Duchowa przyczyna

Oparcia się presji przedmałżeńskiego seksu: Bóg chce uchronić nasze dzieci przed byciem złymi świadkami wobec niechrześcijan. Mogą stać się takimi, gdy popełnią grzech nie- moralności. Widzieliśmy we wcześniejszych rozdziałach, że wartości wyznawane przez chrześcijan różnią się od wartości tego świata, a więc powinna istnieć zauważalna różnica w stylu życia. Gdy nie ma tej różnicy (jeżeli młody chrześcijanin — tak samo, jak inni młodzi ludzie — jest aktywny seksualnie), to co będzie przyciągać niezbawionych do Chrystusa? Co ich przekona, że On musi przemienić ich życie? Właśnie dlatego, że grzech z Batszebą obniżył jakość świadectwa Dawida, Bóg ukarał go zabierając mu dziecko. Prorok Natan powiedział Dawidowi w imieniu Pana: „Lecz dlatego, że przez ten czyn odważyłeś się wzgardzić Panem, syn, który ci się urodzi, na pewno umrze” (2 Sm 12,14).
Bycie złym świadkiem wobec przyglądającego się świata z powodu rozmyślnego grzechu, z którego człowiek się nie nawraca, jest poważną sprawą dla Boga. Chcemy uchronić dzieci przed czymś takim.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)