Chrześcijański pogląd na seks

Rozwiązanie tego problemu polega na przyjęciu przez dzieci nie światowej, lecz chrześcijańskiej nauki o seksie. Wpojenie dzieciom chrześcijańskich wartości jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możemy im dać. Będzie to ważny czynnik pomagający im opierać się pokusie podjęcia przedmałżeńskiego współżycia seksualnego. Rozważmy cztery różnice między chrześcijańską a światową hierarchią wartości. Wszystkie dotyczą więzi osobowych. Spojrzenie takie pomoże nam rozpoznać rzeczy, które zechcemy przekazać dzieciom. Po pierwsze, chrześcijanin wierzy, że każda osoba jest kimś szczególnym i posiada wielką wartość, ponieważ jest stworzona na obraz Boga. Oznacza to, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i uprzejmość. Mówiąc praktycznie chłopiec, który uznaje wartości chrześcijańskie, będzie otaczał dziewczynę szacunkiem i uprzejmością.
Po drugie, ponieważ każda osoba ma wielką wartość, chrześcijanin wie, że nie powinien manipulować ludźmi w celu doznania przyjemności czy zaspokojenia swoich potrzeb ich kosztem. Wyzyskiwanie ludzi jest odzieraniem ich z wartości. Myślimy bowiem, że jesteśmy lepsi niż inni i że inni nie zasługują na lepsze traktowanie.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)