Chcemy, aby dzieci myślały, że seks jest czymś normalnym

Wówczas nie jest to coś, czego powinniśmy się wstydzić. Możemy czuć się nieprzygotowani do mówienia dzieciom o faktach biologicznych dotyczących seksu i rozrodczości z powodu braku wiedzy. Jeżeli tak jest, nie czuj się zakłopotany, ale zdobądź wiedzę. Jest łatwo dostępna; są książki, które możesz kupić w księgarni, i takie, które możesz przeczytać w bibliotece. Możesz też zapytać swojego lekarza. Pamiętaj, mamy ważną misję — spełnić nasz rodzicielski obowiązek wykształcenia dzieci. Wielu innych ludzi, którzy wiedzą, jak to jest ważne, chętnie nam pomoże.
Jeśli chodzi o książki, które pomogą ci przygotować się do uczenia dziecka, jest jedna, którą szczególnie polecam. Nosi tytuł „Mam już
prawie dwanaście lat”, której autorem jest Ken Taylor, autor parafrazy „The Living Bible”. W miarę jak dziecko dorasta i dojrzewa w swojej zdolności logicznego myślenia, powinieneś również uczyć je myślenia o konsekwencjach słów i czynów, zwłaszcza w sferze seksualnej. Nasze społeczeństwo mówi nam o szukaniu natychmiastowego zaspokojenia każdego pragnienia. „Jeżeli chcesz coś posiadać — kup to na kredyt! Jeżeli chcesz zrobić coś, co jest przyjemne — zrób to teraz i wyciśnij z tego tyle, ile tylko możesz!”

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)