Bądź dostępny

Gdy jako rodzic jesteś dostępny dla swoich dzieci, daje im to poczucie znaczenia i ważności. Mówiąc zwyczajnie, jeżeli spędzasz czas z dziećmi, będą się czuły ważne. Będą bowiem wiedziały, że zajmują jedno z pierwszych miejsc w twoim życiu. Dziecko gorąco pragnie wiedzieć, że tak jest.
Bycie dostępnym dla dziecka będzie miało swoje rezultaty również w przyszłości. Jak mawia moja mądra żona: „Jeżeli my będziemy spędzać czas z naszymi dziećmi teraz, one będą robić to później. Jeżeli my okazujemy im zainteresowanie teraz, one będą to robić później”. Wiem, że jako rodzice jesteśmy bardzo zajęci i że same dzieci robią dwadzieścia różnych rzeczy w tym samym czasie. Głównie z tego powodu powstała idea „czasu o dobrej jakości”. Polega ona na tym, że aby być dobrym rodzicem, nie trzeba spędzać dużo czasu z dzieckiem, jeśli tylko jest to „czas o dobrej jakości”.Choć zgadzam się, że czas spędzany z dziećmi powinien odznaczać się dobrą jakością, to jestem przekonany, że nic nie zastąpi odpowiedniej jego ilości. Gdy będziemy dla nich dostępni, udowodnimy, że są dla nas ważne — co jest kluczowym czynnikiem zapobiegającym poczuciu wyobcowania.

Witaj na moim blogu! Jestem nauczycielką w Liceum, wiem jak ważna dla człowieka wchodzącego w dorosłość jest wiedza jaką posiada. Serwis poświęcony jest edukacji o rozwojowi. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do śledzenia serwisu na bieżąco!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)